Zły design strony internetowej, czyli czego unikać na własnej witrynie

 

Czasy, w których strony internetowe Sierakowice w Sierakowicach składały się wyłącznie z prostego jednokolorowego tła podzielonego na kolumny i wypełnionego tekstem bezpowrotnie minęły. Obecnie każda szanująca się firma czy instytucja musi mieć profesjonalną stronę internetową, która cieszy oko oraz przykuwa uwagę. Właśnie wygląd witryny jest czynnikiem, który stanowi ogromny wpływ na zachęcenie potencjalnego nabywcę.

 

Podstawowe cechy idealnej strony www

Tworząc firmową witrynę internetową należy pamiętać, że z jej wizerunkiem nie można przesadzić w żadną ze stron. Nie może być ona prosta niczym arkusz programu tekstowego, bo oznaczać to będzie o braku profesjonalizmu. Nie może także mieć za dużo grafik oraz danych, ponieważ będzie robić wrażenie nieuporządkowanej oraz trudnej dla oka. Strona startowa powinna mieć krótko przedstawione, najważniejsze informacje odnośnie działalności danej marki oraz kilka przycisków naprowadzających klienta do zawartości, których poszukuje. Przypisanie danych, przez agencję reklamową, do ważnych działów jest niezwykle istotne, gdyż ułatwia wyszukiwanie oraz nawigację na stronie. Innym istotnym elementem jest aktualizacja jej zawartości. Dużo marek po stworzeniu dobrej witryny po prostu o niej zapomina. Potencjalny nabywca, który zobaczy, że ostatnie wpisy były sprzed paru miesięcy czy nawet lat może stwierdzić, że firma nie prowadzi już działalności.

 

Czego należy unikać?

Najczęstszym błędem spotykanym na stronach internetowych firm i instytucji jest przerost formy. Właściciele chcąc ukazać możliwości swoich marek chcą zaprezentować wszystko naraz, a to niestety odstrasza oraz utrudnia wyszukiwanie informacji. Dodawanie zbyt wielu filmów i zdjęć także nie jest odpowiednim pomysłem. Skomplikowane animacje, które potrzebują dłuższego załadowania również wpływają źle na odbiór witryny. Zlecenie stworzenia profesjonalnej strony internetowe Sierakowicej to w dzisiejszych czasach nieduży wydatek, jednak wielu właścicieli firm zaniedbuje tę formę okazania się. To wielki błąd, gdyż obecnie większość potencjalnych nabywców zaczyna od poszukiwania informacji w internecie Warto zatem zainwestować w profesjonalnie wykonaną witrynę, gdyż ta lokata na pewno się zwróci.