strony internetowe sierakowice

Strony internetowe oparte o WordPress. Wady i przewagi

strony internetowe sierakowice

—–

WordPress to najmodniejszy obecnie system nadzorowania treścią (CMS), za pomocą którego jest dzisiaj obsługiwanych około 70 milionów strony internetowe Sierakowice sierakowice. Korzystają z niego tacy olbrzymi jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed przyjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najistotniejsze spośród nich.

 

Darmowa obsługa

 

Kluczową cechą systemu WP jest to, iż nie trzeba płacić zarówno za jego budowę, jak również bieżącą obsługę. Płatne mogą okazać się jedynie niektóre spośród wtyczek i szablonów, lecz nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz obsługi

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, zatem do dziś cechuje go duża intuicyjność. Z eksploatacją strony internetowe Sierakowicej, w standardowym zakresie, poradzi sobie chociażby jednostka bez jakiejkolwiek wiedzy kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze powiększanie i aktualizacja treści, zajmuje zaledwie chwilę. Sama budowa oprogramowania również jest niezmiernie prosta. Wystarczy pobrać plik z systemem oraz rozpakować go w optymalnym katalogu na serwerze.

 

Rozbudowana baza wtyczek i schematów

 

W infrastrukturze WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, z których możemy dowolnie korzystać. Pozwalają one rozszerzyć użyteczność serwisu o kolejne elementy. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy samo kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się jednak prawdziwe ryzyko. Niektóre wtyczki potrafią być nieaktualne, a tym samym nie działać prawidłowo lub zawierać potencjalne luki narażające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu znajdziemy ładny motyw, który jest responsywny, czyli przystosowany do urządzeń przenośnych. Wadę bezpłatnych tematów stanowi natomiast to, iż ciężko firmie za ich pomocą wyróżnić się od rywali. Modyfikacja komercyjnych projektów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją renomą, skupił wokół siebie dużą społeczność użytkowników. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni własnymi wrażeniami oraz dostarczają oparcia w tłumaczeniu najczęściej występujących kłopotów w eksploatacji platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze poważnym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Właściciele stron działających w oparciu o WordPressa, mogą też liczyć na błyskawiczne efekty pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na starcie wysoce oceniane przez algorytmy Google. Poza tym można korzystać z wielu dobrych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–