strony internetowe sierakowice

Czym jest responsywna strona www i dlaczego musisz ją posiadać

Czym jest responsywna strona internetowa oraz dlaczego musisz ją mieć

Przez długie lata, komputery były jedynymi urządzeniami, za pomocą których można było szukać zasoby internetowe. Sytuacja uległa diametralnej przemianie wraz z wejściem na rynek telefonów komórkowych, smartfonów, a również tabletów, które w krótkim okresie z powodzeniem zaczęły zastępować komputery w zakresie korzystania z sieci. Stało się to możliwe przede wszystkim za sprawą inteligentnego narzędzia, odpowiedzialnego za dostosowywanie obrazu strony internetowe Sierakowicej i rozmieszczenia jej zawartości do wielkości stosunków małych ekranów urządzeń mobilnych. Narzędzie to przez agencję reklamy określane jest jako Responsive Web Desiagn (RWD).

 

Popularność RWD w minionych latach

Skłonność do korzystania z responsywnych stron www jest zupełnie zdeterminowana rosnącą popularnością różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Musisz wiedzieć, że niemal wszystkie urządzenia przenośne odznaczają się odmienną rozdzielczością i wielkością przekątnej obrazu, co w praktyce oznacza konieczność wykorzystywania RWD w celach dostosowania do siebie tych czynników. Wszystko po to, żeby przeglądanie stron internetowych za pomocą smartfonu, tabletu czy notebooka nie wymagało większych trudności. Stanowi to szalenie istotne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wzrostu popularności korzystania z sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Jeżeli wierzyć rankingom, Polska w tym elemencie zajmuje już szóstą pozycję w skali światowej. Nie pomijaj tego!

 

Zalety responsywnych stron www

Z użycia RWD w technologii internetowej płyną niemal same zalety. W pierwszym rzędzie można wymienić atrakcyjność oraz czytelność stron internetowych na małych ekranach urządzeń mobilnych. Za pomocą tego urządzenia, liczba kolumn automatycznie dopasowuje się do parametrów ekranu, co służy inteligentnemu rozmieszczeniu treści. Ponadto RWD ułatwia nawigowanie stroną przy wykorzystaniu palca (tzw. swipe-to-read). Strony RWD zwykle ustawiają się też wyżej, jeśli chodzi o pozycje w wyszukiwarce Google. Mają one jeden adres URL (w odróżnieniu od wersji stron mobilnych) bez względu na to, czy są tworzone na komputerze, czy na innych urządzeniach. Nie tworzą też zbyt wysokich kosztów utrzymania, a przyczyniają się do podwyższenia poziomu sprzedaży.