strony internetowe sierakowice

Czym jest mapa strony i jak działa na SEO?

strony internetowe sierakowice

Z punktu widzenia pozycjonowania szczególnie ważnym jest, aby dany serwis posiadał mapę strony. Wielu właścicieli nie przykłada jednak do niej zbyt wysokiej uwagi, a tak właściwie stanowi ona niezwykle silne narzędzie zwiększające wartość witryny internetowej. Zaimplementowana mapa strony www może ponadto ułatwić nawigację odwiedzającym. Czym jest więc mapa strony?

 

Mapa strony

Mapa strony służy prawidłowemu wyświetlaniu struktury, sekcji oraz linków w stronie www. Odpowiednio zaprojektowana ułatwia przemieszczanie się po stronie oraz oddziałuje na poprawę pozycji w rankingach wyszukiwania. Mapa strony internetowe Sierakowicej znacząco podnosi wartość serwisu www. Konstruując mapę strony należy zatem brać pod uwagę konsumentów i mechanizmy wyszukiwarek.

 

Rodzaje map stron internetowych które przygotowuje agencja reklamowa

Można wyróżnić dużo gatunków map. Najpopularniejsze z nich to oczywiście HTML oraz XML. Mapa HTML ułatwia nawigację na witrynie internetowej i zapewnia szybkie odnalezienie odpowiednich podstron. Dobrze skonstruowana mapa strony wpływa także na user experience. Mapa XML jest z kolei stworzona dla botów (robotów wyszukiwarek). Jest zatem lista adresów URL oraz podstron, informująca o elementach strony podlegających indeksowaniu oraz określająca hierarchię i częstotliwość aktualizacji.

 

Co otrzymujemy?

90% ruchu w internecie wywołane jest wejściem w wybraną wcześniej pozycję. By zdobyć kolejnych nabywców, musimy więc sprawić, żeby nasza strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania. Aby witryna pojawiła się w wyszukiwarkach konieczne jest jej zaindeksowanie i ulokowanie w bazie danych. Każda wyszukiwarka posiada swój indywidualny indeks, na podstawie którego tworzone są wyniki zapytań. Nieprawidłowe indeksowanie strony przynosi dużo mniejszą ilość odwiedzin. Żeby uniknąć pomijania naszej witryny przez wyszukiwarki należy zadbać o wykonanie mapy XML, dzięki czemu poprawią się wyniki indeksowania. Mapa strony to wyjątkowo znaczący czynnik SEO, potrzebny przy tworzeniu strategii pozycjonowania strony www.